Google koupil společnost eBook Technologies

Novinky | 13.01.11

Google oznámil koupi společnosti eBook Technologies působící na trhu elektronických knih. Tímto krokem se nadále snaží prosadit v odvětví, jež do budoucna slibuje velice perspektivní vyhlídky.

Společnost Google nicméně neposkytla žádné bližší informace týkající se ceny za akvizici společnosti eBook Technologies, jež se specializuje na distribuci jak hardwaru, tak obsahu spojeného s čtečkami elektronických knih.

Na oficiálních stránkách eBooks Technologies se aktuálně vyskytuje pouze zpráva informující o přechodu pod společnost Google: “eBook Technologies s nadšením oznamuje, že byla odkoupena společností Google. Spolupráce s Googlem bude podporovat naše odhodlání zajišťovat prvotřídní zážitek ze čtení dokumentů na stále populárnějších tabletech, e-čtečkách a dalších přenosných zařízeních.“

Archivní podoba webových stránek eBooks Technologies však v produktové sekci prozrazuje, že se společnost soustředí především na vývoj elektronických čteček, „online knihovny“, jež by měla sloužit jako uživatelská schránka zakoupených knih, online prodeje knih a online publikačních nástrojů.

Jak přesně se chystá Google nabyté společnosti využít, zatím není jisté, avšak své opodstatnění jistě nalezne ve spojitosti se stále prodávanějšími tablety běžícími na OS Android a se službou eBookstore, již Google spustil sotva před měsícem a ihned ji charakterizoval jako největší světovou kolekci e-knih nabízející více než 3 miliony titulů.


Komentáře