Google: koupě Motoroly se protáhne

Novinky |

Americké ministerstvo spravedlnosti si od Googlu vyžádalo více informací o jeho plánované akvizici společnosti Motorola Mobility v hodnotě 12.5 miliardy dolarů.

Google: koupě Motoroly se protáhne
Podle Googlu, který zprávu oznámil včera na svém oficiálním blogu, to může celou transakci velmi zpomalit. Akvizice Motoroly je tou vůbec největší, jakou kdy Google podnikl a pokud by se povedla, znamenalo by to spojení Googlu s jedním z největších prodejců zařízení s operačním systémem Android. "I když to znamená, že prodej neproběhne tak rychle, jak jsme čekali, věříme, že ministerstvo spravedlnosti dospěje k závěru, že mobilní trh zůstane konkurenceschopný i po této akvizici," oznámil na svém blogu Google s tím, že postup ministerstva je rutinní.

Google oznámil své plány na koupi společnosti Motorola Mobility minulý měsíc. Pozorovatelé se shodují v tom, že Google o výrobce telefonů usiluje především proto, že vlastní celou řadu patentů. Američtí regulátoři nezkoumají Google a jeho motivy ke koupi nějaké společnosti poprvé. Naposledy se ministerstvo spravedlnosti a federální obchodní komise zabývaly jeho chystanými akvizicemi společností AdMob a ITA Software. Ministerstvo se muselo také vložit do dohody mezi Googlem a autory knih, kterou společnost uzavřela v rámci své služby Google Books.

 

Úvodní foto: © FotolEdhar - Fotolia.comÚvodní foto: © FotolEdhar - Fotolia.com

Komentáře