Google konečně vydal Chrome také pro Android

Novinky |

Google včera vypustil beta verzi prohlížeče Chrome upraveného speciálně pro mobilní zařízení běžící na OS Android. Nový Chrome však zatím podporuje pouze Android 4.0.

Google konečně vydal Chrome také pro Android
Google Chrome pro Android si klade za cíl sjednotit funkce webového prohlížeče na desktopech, tabletech i smartphonech. Mobilní verzi prohlížeče, kterou včera společnost Google vypustila, si však mohou nainstalovat pouze uživatelé zařízení běžících na OS Android Ice Cream Sandwich. Dle statistik však 99 % ostatních uživatelů v současnosti využívá starší verze systému Android.

Prohlížeč Chrome pro Android nabízí několik užitečných vlastností, jež ocení uživatelé využívající také desktopovou verzi Chrome. Pokud jste přihlášeni ke svému Google účtu na obou zařízeních, dovede Chrome zobrazit stejné otevřené karty na smartphonu i PC. Taktéž funkce automatického doplňování funguje stejně na všech zařízeních, tudíž pokud budete vyhledávat určitou frázi na počítači, našeptávač vám ji nabídne také na smartphonu či tabletu. Záložky se rovněž automaticky synchronizují napříč všemi zařízeními.

V blogovém příspěvku Google vyzdvihuje především rychlost prohlížeče a tvrdí, že je navržen od základů přímo pro mobilní zařízení tak, aby se i na malé obrazovce záložky zobrazovaly přehledně. Uživatelé dále mohou využít funkce náhledu stránky, jež se skrývá pod daným hypertextovým odkazem.

Bohužel se společnost nezmínila, zda má v plánu vypustit Chrome taktéž pro zařízení běžící na starších verzích OS Android či jiných mobilních operačních systémech.Úvodní foto: © Beboy - Fotolia.com

Komentáře