Google jedná s Evropskou komisí o Google Books

Novinky | 08.09.09

Služba Google Books bude zřejmě ještě dlouho dávat práci desítkám amerických právníků. Google proto chce podobnému scénáři zabránit alespoň v Evropě.

Google předchází problémům a jedná s EK

Google se netají tím, že chce svůj projekt Google Books rozšiřovat dále i do Evropy a již o možné digitalizaci tisíců knih jedná s francouzskou a italskou národní knihovnou. Evropská komise si je těchto jednání vědoma a již označila princip fungování služby Google Books za hodný „zvýšené pozornosti evropských úřadů".

Google však nechce nic riskovat a raději se rozhodl dohodnout na právních aspektech digitalizace knih přímo s Evropskou komisí, se kterou od včerejška intenzivně diskutuje o podobě fungování služby Google Books v Evropě. Zástupci internetového giganta totiž rozhodně nemají zájem o to, aby museli rozšiřovat své právnické oddělení o další desítky lidí, kteří by měli na starosti soudní tahanice s evropskými úřady.

Výdaje na právní zástupce jistě Googlu bohatě stačí v amerických soudních sporech, kde nebojuje pouze s místními úřady, ale také se autorskými asociacemi a nově také s trojkoalicí Microsoft, Yahoo, Amazon.

 

 


Komentáře