Google hází IE6 přes palubu: Nepůjde v něm spustit ani Gmail

Novinky | 04.02.10

Google oznámil, že ve starých prohlížečích nepůjde spustit krom Google Docs také Gmail a kalendář Google.

Google pokračuje v tažení proti zastaralým prohlížečům

Vousatí staříci po našich stránkách už brouzdat nebudou, nabízíme moderní obsah, který vyžaduje moderní prohlížeče, vzkazuje Google zastaralým browserům. Internetový gigant již dříve oznámil, že od března zamezí uživatelům se staršími prohlížeči přistupovat ke službám Google Docs, která funguje jako balík online kancelářských aplikací, a publikační platformě Google Sites. Do pomyslného klubu důchodců vývojáři Googlu zahrnuli prohlížeče Internet Explorer 6, Mozilla Firefox 2, Apple Safari 2 a dokonce i vlastní Google Chrome 3.

Google nyní oznámil, že ze stejných důvodů letos zamezí tomuto "klubu důchodců" přístup i k emailové službě Gmail a kalendáři Google. "Později v roce 2010 plánujeme ukončit podporu starších prohlížečů i ve zbylých službách patřících do Google Apps, včetně Gmailu," potvrdil dnes tiskový mluvčí společnosti Google. Především zamezení přístupu k emailové službě bude pro Internet Explorer 6 obrovskou ranou, jelikož Gmail používají každý den stovky miliónů lidí.

K ukončení podpory starších prohlížečů vedou Google také nedávné útoky na emailové účty, jejichž úspěšnost mohla být daleko nižší, pokud by větší počet lidí používal nejnovější webové prohlížeče.


Komentáře

K tomuto článku není připojena žádná diskuze, nebo byla zakázána.