Google Hangouts údajně porušují ochrannou známku jiné firmy

Novinky |

Služba pro videochat Hangouts od Googlu podle společnosti Hanginout vědomě porušuje její stále platnou ochrannou známku.

Google Hangouts údajně porušují ochrannou známku jiné firmyHanginout, jenž se zabývá vývojem aplikací pro iOS, díky kterým uživatelé mohou komunikovat skrze nahraná videa, proto podal žalobu ke kalifornskému soudu. Firma byla založena v roce 2011, avšak podle žaloby vyvíjí své produkty již od roku 2009. Google spustil video chatovací platformu Hangouts, jež uživatelům umožňuje odesílat zprávy, sdílet fotografie nebo spolu komunikovat skrze live video, v květnu tohoto roku. „Známka Googlu s názvem Hangouts je téměř identická jako Hanginout ve svém vzhledu i při výslovnosti," stojí v žalobě s tím, že Google tím pádem porušuje zákon.


Podle mluvčího Hanginout porušování ochranné známky Googlem způsobuje mezi uživateli na trhu značné zmatení a je způsobilé je odradit od koupě jeho aplikací. Google údajně navíc jedná nekale, když „se cíleně snaží o zvýšení pravděpodobnosti, že zákazníci budou zmateni." Kalifornský soud je tak v žalobě žádán, aby vydal předběžné opatření, jež by Googlu jeho ochrannou známku zakázalo používat. Spolu s tím Hanginout samozřejmě žádá náhradu škody.

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: © James Steidl - Fotolia.com

Komentáře