Google Glass již nejsou součástí Google X

Novinky |

Google oznámil, že jeho projekt Google Glass již nadále není součástí výzkumné divize Google X. Dočkáme se konečně vydání těchto high-tech brýlí?

Google Glass již nejsou součástí Google XI když vývoj Google Glass povede i nadále Ivy Rossová, která do Googlu nastoupila v květnu minulého roku, bude tato žena s rozsáhlými zkušenosti ze světa módy nově reportovat šéfovi Nest Labs Tonymu Fadellovi. S tím, že Google Glass odcházejí z Google X, bohužel přichází i druhá zpráva: americký gigant ukončuje fungování programu Explorer. V rámci tohoto téměř tři roky trvajícího programu Google prodával Glass vývojářům a nadšencům.                    


Jak uvedl Google, Glass se nestanou součástí společnosti Nest Labs, ale budou pouze zařazeny pod dohled Fadella. Google koupil Nest Labs v minulém roce za 3,2 miliardy dolarů. Podle některých expertů znamená přesun Glass pod dohled Fadella to, že jsou high-tech brýle amerického gigantu blíže tomu, aby se staly opravdovým produktem pro konečné spotřebitele. Další informace o možném datu vydání či ceně zatím bohužel nejsou známy.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: Google

Komentáře