Google Glass budou dostupné nejdříve za rok

Novinky |

Pokud doufáte, že si ještě v tomto roce budete moci volně na trhu pořídit Google Glass, musíme vás zklamat. Komerční verze nových high-tech brýlí bude podle Erica Schmidta dostupná nejdříve za rok.

Google Glass budou dostupné nejdříve za rokBěhem rozhovoru pro BBC Schmidt uvedl, že vývojáři po celém světě nyní testují Google Glass a v následujících několika měsících Google pro vývojářské účely zpřístupní ještě další tisíce brýlí. V závislosti na recenzích Google následně provede u svého headsetu potřebné změny a verze pro běžné zákazníky bude hotová nejdříve za rok. Schmidt tedy neprozradil konkrétní datum vydání a jeho slova jdou tak trochu proti tomu, co zveřejnil tým, který pracuje na Google Glass před dvěma měsíci. Vývojářský tým tehdy uvedl, že Glass bude pro veřejnost dostupný již koncem tohoto roku.


Schmidt se nevyjádřil ani k ceně Glass. V současné době vývojáři za brýle platí 1 500 dolarů, tedy něco přes třicet tisíc korun. Běžní zákazníci by podle všeho za brýle měli platit o něco méně. A cena se bude nadále snižovat podle toho, zda se Glass stanou masovým hitem. Schmidt se však vyjádřil k ochraně soukromí. Podle něj samozřejmě není vhodné, aby lidé Glass nosili v situacích, kdy by nahrávání nebylo korektní. Jak se však tento problém bude v realitě řešit, není zatím jasné.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: (c) Thomas Pajot - Fotolia.com

Komentáře