Google dostal pokutu 900 000 eur za porušení španělských zákonů

Novinky |

Španělský antimonopolní úřad udělil společnosti Google pokutu ve výši 900 000 eur (asi 25 000 000 Kč) za porušování zákonů týkajících se ochrany dat.

Google dostal pokutu 900 000 eur za porušení španělských zákonůGoogle podle agentury Reuters zákony porušil „při propojování osobních informací ze svých různých služeb, když uživatele jasně neinformoval o tom, jak využívá jejich data." Španělský úřad upozornil na to, že Google filtroval obsah e-mailů a souborů tak, aby zobrazoval reklamy, avšak dostatečně o této aktivitě neinformoval uživatele, a když ano, „použil k tomu tak obecné definice, že z nich obsah jednání nebyl zřejmý." Google podle Španělů shromažďoval informace pro blíže nespecifikované účely a držel je po neomezenou dobu.


Nová úprava ochrany soukromí, již Google vytvořil v březnu 2012, společnosti umožňovala sdílet uživatelská data mezi jeho jednotlivými službami. I když americká společnost uvedla, že to má pomoci zlepšení služeb, podle mnoha expertů shromážděná data mohla narušit anonymitu uživatelů. Praktiky Googlu tak začaly projednávat antimonopolní úřady v minimálně šesti zemích EU. Google již musel platit ve Francii a další země jako Itálie, Německo nebo Velká Británie mají rozhodnout v následujících měsících.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © Carlos Caetano - Fotolia.com

Komentáře