Google Chrome přebírá otěže jako nejpoužívanější internetový prohlížeč

Novinky |

Google Chrome se stal nejpoužívanějším světovým prohlížečem, vůbec poprvé v historii předstihl doposud dominantní Internet Explorer.

Google Chrome přebírá otěže jako nejpoužívanější internetový prohlížeč
Dle analytické společnosti StatCounter je aktuální jedničkou mezi prohlížeči celosvětově Google Chrome. Po letech postupného ukusování z tržního podílu prohlížeče Internet Explorer se Chrome dostal do čela s 32,76% podílem, zatímco se IE propadl na 31,94 %.

stat counter

Před pouhým rokem přitom držel s 43 % první příčku Internet Explorer následován browsery Mozilla Firefox a Google Chrome s podíly 29 % a 19 %. V následujících 12 měsících se však situace markantně změnila, když IE ztratil 12 %, zatímco podíl prohlížeče Chrome narostl o 13 % právě na úkor browserů IE a Firefox.

V úvodu článku jsme uvedli, že se jedná o první případ, kdy Chrome v pomyslné bitvě prohlížečů předstihl IE a nad jeho hladinou se drží již týden. Dle společnosti StatCounter nicméně Chrome předběhl IE již dříve a sice v měsíci březnu na pouhý jeden den. Jednalo se však dle výsledků měření pouze o několik desetin procenta.

Chrome se nyní těší celosvětovému prvenství, nicméně například v Severní Americe má prohlížeč z produkce společnosti Google ještě co dohánět. IE se zde stále těší podílu 37 %, zatímco Chrome se drží na druhé příčce s podílem 23 %.

 

Zdroj: PCWorld.com Gs.statcounter.comÚvodní foto: © baurka - Fotolia.com

Komentáře