Google Chrome je nejpoužívanější prohlížeč na světě

Novinky |

Google Chrome je nyní vůbec poprvé podle všech velkých analytických firem nejpoužívanějším webovým prohlížečem na světě.

Google Chrome je nejpoužívanější prohlížeč na světěJak uvedla společnost Net Applications, Chrome má nyní 41,66% podíl na trhu, zatímco konkurenční Internet Explorer drží 41,35 % trhu. Rozdíl se na první pohled může zdát malý, nutno však podotknout, že Net Applications v podílu IE kombinují jak samotný Internet Explorer, tak podíl prohlížeče Microsoft Edge. Jde o již šestnáctý měsíc v řadě, co podíl Internet Exploreru upadá a o pátý měsíc v řadě, kdy podíl IE klesl o více než jeden procentní bod.

Co se týká podílu ostatních prohlížečů na trhu, Apple Safari si od dubna polepšil o 0,04 procentního bodu na 4,91 %. Opera, která nyní nabízí integrovanou VPN a aplikaci pro blokování reklam, zvýšila svůj podíl z 1,66 % na 1,89 %. Na druhou stranu Firefoxu se příliš nedařilo - jeho podíl na trhu vůbec poprvé poklesl pod 10 %. Všechny ostatní prohlížeče mají 0,44 %. Nutno podotknout, že podle konkurenční firmy StatCounter je Google Chrome na první příčce již od května roku 2012.

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: PCWorld.com

Komentáře