Google Chrome 27 Beta je opět o něco rychlejší

Novinky |

Google vydal novou betaverzi svého webového prohlížeče Chrome, která načítá viditelné části webových stránek o 5 procent rychleji než dříve.

Google Chrome 27 Beta je opět o něco rychlejšíNárůst rychlosti prohlížeče Chrome 27 Beta, jenž lze stáhnout na počítače s operačními systémy Windows/Linux/Mac OS X a zařízení s Androidem, je možný díky změnám v systému, který se stará o zpracování HTML, CSS, JavaScriptu a dalších prvků. Podle Googlu tato vylepšení celého systému vyústila v 5% nárůst rychlosti při načítání stránek přes webpagetest.org.


Chrome 27 Beta také obsahuje novou Sync FileSystem API. Ta vývojářům umožňuje synchronizovat data z aplikací, díky čemuž bychom se měli již brzy dočkat lepších možností při využívání Chrome Web Apps bez připojení k internetu. Vylepšeny byly také další nástroje pro vývojáře. Datum vydání finální verze Chrome 27 zatím nebylo stanoveno, podle neoficiálních informací by se měla objevit během několika týdnů. Google tento týden také oznámil, že jeho prohlížeč bude v budoucnu ještě rychlejší díky novému renderovacímu enginu Blink.

 

Zdroj: ZDNetÚvodní foto: © Edelweiss - Fotolia.com

Komentáře