Google Chrome 10 beta: rychlejší JavaScript, GPU akcelerace a mnohem více

Novinky | 20.02.11

Google tento týden vydal Chrome 10 beta (konkrétně verzi 10.0.648.82), který přinesl mnoho zajímavostí. Pojďme se na ně podívat blíže.

Prvním vylepšením je rapidní zvýšení výkonu JavaScriptu. Podle Googlu nová betaverze přináší až o 66% rychlejší JavaScript, než současné stabilní verze Chrome. Nová beta nabídne také GPU akceleraci videa. Pro ty, kteří se na video dívají na celém monitoru (full-screen) to znamená, že je CPU využíváno až o 80% méně než dříve. To je dobrá zpráva zejména pro výdrž baterie notebooku. Další, i když ne tak významnou změnou je, že se stránka s nastavením prohlížeče již neotevírá v novém okně, ale v nové záložce.

Zaujalo nás také také vyhledávací políčko v Nastavení, s jehož pomocí můžete hledat specifické nastavení - pokročilí uživatelé jej nejspíše nevyužijí, avšak pro běžné uživatele je to funkce velmi potřebná. Navíc bude jistě zajímavé sledovat, zda se stejným vyhledávacím políčkem brzy přijdou i konkurenční vyhledávače. Kromě Oblíbených, přídavků a nastavení si nyní můžete synchronizovat i uložená hesla (v šifrované podobě). Google Chrome beta 10 si můžete stáhnout zde. Na to, jaké novinky nová verze přinesla, se pak můžete podívat v tomto videu.


Komentáře