Google chce zabudovat Android přímo do automobilů

Novinky |

Google pracuje na speciální verzi Androidu, která bude zakomponována přímo do vozidel a umožní tak řidičům přistupovat k aplikacím, aniž by museli připojovat k automobilu svůj smartphone.

Google chce zabudovat Android přímo do automobilůPodle agentury Reuters bude speciální verze Androidu vydána spolu s další verzí Androidu s označením "M". Stejně jako Apple CarPlay, i současná verze OS Android Auto vyžaduje, aby uživatel připojil k automobilu androidový smartphone, což je pro uživatele omezující minimálně životností baterie. Zabudování softwaru přímo do vozidla tak zní jako další logický krok. Google se díky tomu mimo jiné také dostane k relevantním datům, které bude moci využít k zobrazování reklam. Podle zdrojů Reuters získá Google například GPS lokace míst, kde řidič zastavuje, jakou rychlostí jezdí nebo kde tankuje benzin a jak dlouho mu vydrží.


Jak dodává Reuters, Google bude mít složité přesvěčit výrobce automobilů, aby integrovali jeho systém do automobilů především kvůli obavám z ochrany soukromí uživatelů. Americký gigant by navíc musel pořádně zapracovat na stabilitě systému. Datum vydání nového OS zatím není známo.

 

Zdroj: Techspot


Komentáře