Google bude vyšetřován kvůli zvýhodňování svých služeb

Novinky |

Americká Federální obchodní komise (Federal Trade Commission) podle všeho během pár dní začne s vyšetřováním Googlu kvůli monopolnímu chování.

Google bude vyšetřován kvůli zvýhodňování svých služeb
Podle listu Wall Street Journal komise prošetří, zda Google ve výsledcích svých vyhledávání neupřednostňuje své vlastní služby před službami jiných společností. Na to si totiž celá řada firem stěžovala s tím, že Google takto neférově ovlivňuje trh. "Google jedná monopolně, když ostatním firmám znemožňuje soutěžit o umístění svých produktů a služeb na prvních místech ve vyhledávání, což poškozuje zákazníky. To, které služby a produkty na internetu uspějí, by měli rozhodnout sami uživatelé, ne Google," uvedl představitel skupiny Fairsearch.org, která v této kauze reprezentuje několik firem, a to včetně gigantů jako je Microsoft.

Nejde o jediné vyšetřování Googlu antimonopolními orgány, kterému společnost v současné době čelí. V listopadu minulého roku spustila své vlastní vyšetřování po sérii stížností na to, že Google zvýhodňuje ve svých hledáních některé webové stránky a služby, i Evropská komise. Výsledky tohoto šetření zatím nebyly oznámeny.


Úvodní foto: © HayWire Media - Fotolia.comÚvodní foto: Fotolia © HaywireMedia

Komentáře