Google brzy ukončí další služby, rozlučte se s projekty Picnik, Message Continuity a Sky Map

Novinky |

Google se rozhodl uzavřít několik projektů. Některé zřejmě nepřinášely očekávaný zisk, jiné budou integrovány do větších služeb.

Google brzy ukončí další služby, rozlučte se s projekty Picnik, Message Continuity a Sky Map
Google na svém oficiálním blogu oznámil změny a ukončení některých ze svých méně významných služeb. Projekty Picnik, Google Message Continuity, Needlebase, Social Graph API a Urchin budou zcela zrušeny a mapa oblohy Sky Map bude uvolněna jako open-source.

Služba Picnik představuje online editor fotografií, který je pro uživatele dostupný v placené i bezplatné variantě. Google zakoupil společnost Picnik působící v americkém městě Seattle teprve v roce 2010 a nyní oznamuje ukončení projektu k 19. dubnu 2012. Produktový manažer společnosti Dave Girouard uvedl, že je od nynějška služba zdarma dostupná v Premium variantě pro všechny uživatele, přičemž předplatitelům budou peníze vráceny. Své výtvory si mohou uživatelé z Picniku převést na Google+ či stáhnout pomocí nástroje Picnik Takeout.

Google Message Continuity, služba zaměřená na záloha emailů z Microsoft Exchange, bude navzdory stovkám aktivních uživatelů rovněž ukončena. Nepoměrně větší část uživatelů totiž raději využívá celý balík nástrojů Google Apps, tudíž Google nabádá uživatele Message Continuity, aby po vypršení své smlouvy na Google Apps přešli.

Platforma pro správu dat Needlebase bude ukončena k 1. červnu 2012 a nástroj Social Graph API sloužící k vyhledávání odkazů mezi účty na sociálních sítí a jiných webech bude ukončen 20. dubna.

Aplikace Sky Map určená pro smartphony běžící na OS Android nabízí uživatelům pohled na souhvězdí a další kosmické objekty, přičemž využívá GPS, digitální kompas a čas k přesné simulaci aktuální konstalace noční oblohy. Služba bude uvolněna jako open-source, přičemž by se měla o další vývoj starat americká univerzita Carnegie Mellon.


Úvodní foto: © Andreas Haertle - Fotolia.com

Komentáře