Google: bezpečnostní otázky nejsou příliš bezpečné

Novinky |

Google na oficiálním blogu varoval před jednoduchými bezpečnostními otázkami, které chrání účty internetových uživatelů po celém světě.

Google: bezpečnostní otázky nejsou příliš bezpečnéZaměstnanci Googlu údajně analyzovali „stovky milionů“ otázek a odpovědí, které jsou používány k obnovení zapomenutých hesel u různých účtů a zjišťovali, jaká je pravděpodobnost, že by útočníci uhodli na tyto otázky odpovědi. Výsledek? Bezpečnostní otázky nejsou prý příliš bezpečné. Například u otázky „Jaké je vaše oblíbené jídlo?“ byla 19,7% šance, že anglicky mluvící uživatel zvolil slovo „pizza“. U španělsky mluvícího uživatele by pak hacker odpověď na bezpečnostní otázku „Jaké je prostřední jméno vašeho otce?“ uhodl s 21% pravděpodobností během deseti pokusů.


A příliš neuspějí ani ti uživatelé, kteří chtějí hackery přechytračit tak, že schválně volí u bezpečnostních otázek falešné odpovědi. Jak totiž zjistil Google, spousta lidí si často volí ty samé falešné odpovědi, jejichž uhodnutí je pak pro hackery opět snazší. Za zmínku stojí také to, že podle Googlu si lidé v řadě případů odpověď na svou bezpečnostní otázku nepomatují. Například u otázky „Jaké bylo vaše první telefonní číslo?“ odpovědělo správně pouze 55 % legitimních uživatelů. Google doporučuje, aby uživatelé pro co možná nejlepší zabezpečení svých účtů využili autentifikaci pomocí mobilního telefonu.

 

Zdroj: CNETÚvodní foto: © HaywireMedia - Fotolia.com

Komentáře