Google a Apple se dohodli na urovnání patentového sporu

Novinky |

Apple a dceřiná společnost Googlu Motorola Mobility se dohodli na urovnání všech sporů týkajících se patentů u chytrých mobilních telefonů a ukončí tak jednu z největších kauz, která se v technologickém průmyslu v poslední době objevila.

Google a Apple se dohodli na urovnání patentového sporuApple a Google se také dohodli na spolupráci v určitých oblastech patentové reformy," stojí ve společném prohlášení obou firem. Apple a další výrobci telefonů v posledních letech u soudů po celém světě podali řadu žalob, díky kterým chtějí chránit svou technologii. Spoluzakladatel Apple Steve Jobs před pár lety prohlásil, že Android je ukradený produkt". Spor mezi Apple a Motorolou začal před čtyřmi lety, kdy Motorola nařkla Apple z porušování několika patentů včetně jednoho významného, jenž upravuje využívání 3G sítě.


Prvoinstanční soud v Chicagu ve svém rozhodnutí uvedl, že ani jedna společnost nedodala dostatek důkazů, avšak obě firmy se odvolaly. Největším vítězstvím Apple v historii soudních bitev je rozhodnutí amerického soudu, podle něhož má Samsung Apple zaplatit přes miliardu dolarů jako náhradu škody. Korejská společnost se proti tomuto verdiktu samozřejmě odvolala. Navzdory stále trvajícím právním bitvám se Apple zatím nepodařilo u soudu prosadit zákaz prodeje androidových zařízení kvůli porušování jeho patentů. Google koupil Motorolu v roce 2012 za 12,5 miliardy dolarů.

 

Zdroj: ReutersÚvodní foto: © James Steidl - Fotolia.com

Komentáře