Gmail za jediný den bezplatně zprostředkoval přes milion hovorů

Novinky | 28.08.10

VoIP služba Google Voice, která byla nově integrována přímo do webového rozhraní emailové schránky Gmail, zaznamenala obrovský úspěch. Jen za prvních 24 hodin v provozu totiž zprostředkovala přes jeden milion hovorů.

Jak se za prvních 24 hodin ukázalo, Skype má nového a především silného konkurenta. Nová služba umožňující bezplatné volání do pevných i mobilních sítí na území Spojených států amerických a sousední Kanady si jen za pouhý den po spuštění připsala na své konto přes jeden milion hovorů. Americký gigant Google to oznámil na svém Twitteru.

I když to neznamená, že službu využívá přes jeden milion lidí, je již teď zřejmé, že nebude veřejností přijímána jako jeden z mnoha „postradatelných add-onů“, ale chápána jako plnohodnotné rozšíření využívaného portfolia služeb Googlu.

Její obrovskou nevýhodou oproti zmíněnému konkurenčnímu Skypu či jiným službám však alespoň prozatím zůstává omezená dostupnost. Google sice nabízí i relativně výhodné mezinárodní spojení, na které však lidé nikdy neuslyší tak dobře, jako na magické slůvko dnešní doby - „zdarma“. Pokud se však služba osvědčí a ukáže se její obchodní model jako úspěšný, lze očekávat, že se dočkáme jejího masivnějšího rozšíření. Další informace o této službě si můžete přečíst ve včerejší zprávě.


Komentáře