Gmail slaví deváté narozeniny

Novinky |

Bezplatný webový e-mail od Googlu s názvem Gmail v tomto měsíci slaví deváté narozeniny. Podívejte se na jeho vývoj na nové mapě.

Gmail slaví deváté narozeninyV dnešní době je těžké představit si Google bez jeho webových služeb, avšak před necelými desíti lety tato společnost nenabízela ani e-mail. Betaverze Gmailu byla představena v dubnu 2004 a od konkurence se webmail od Googlu lišil především ve dvou věcech - přehledným uživatelským rozhraním s novými funkcemi a tehdy nevídanou kapacitou schránky (1 GB), což bylo minimálně dvacetkrát více, než jste mohli dostat u jakékoli jiné konkurenční služby. V té době se však uživatelé na Gmail mohli dostat pouze přes pozvánky, jež se následně v elektronické aukční síni eBay začaly dražit i za více, než sto dolarů.


V minulém roce Gmail využívalo téměř půl miliardy lidí v 57 jazycích a podle společnosti comScore jde o nejpopulárnější webmail na světě. Google se protorozhodl oslavit desáté narozeniny zveřejněním mapy, v níž jsou zaznamenány nejdůležitější milníky od 1. dubna roku 2004 až do 1. dubna 2013.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © Alexander Lukin - Fotolia.com

Komentáře