Gmail s 25 MB velkými přílohami

Novinky | 29.06.09

Google představil další svou novinku, která se tentokrát týká jeho emailu. Na něm už je možné zasílat přílohy o velikosti až 25 MB.

Gmail s 25 MB velkými přílohami

 

Gmail je pravděpodobně nejpoužívanější emailovou službou na světě, a tak se ji Google snaží neustále vylepšovat. Nedávno představil možnost překládání zpráv či zastavení odesílání emailu. Nyní přišel s novinkou zdánlivě menší, která ale jistě bude mít pozitivní dopad na uživatelský komfort.

Jde o to, že se navýšila maximální velikost odesílané přílohy, a to z 20 na 25 megabajtů. Google nicméně upozorňuje, že adresátova emailová schránka musí takovou velikost podporovat, čímž pochopitelně verbuje do svého tábora další uživatele.

Komentář: Příloha o maximální velikosti 25 megabajtů nepatří právě k nejsilnějším stránkám Gmailu. V době, kdy objemy dat neuvěřitelně bobtnají, je to dokonce kapacita poměrně malá. I v našich končinách lze narazit na emailové služby, které nabízejí v tomto směru více. Na druhou stranu jim zase chybí jiné výhody, které nabízí právě mail od Google.

Foto: Pixmac


Komentáře