Gmail má novou funkci – překládá maily z cizích jazyků do češtiny

Novinky | 20.05.09

Laboratoř Gmail dává uživatelům emailové služby Google možnost vyzkoušet nový překladač zpráv, který ovládá na 41 jazyků včetně češtiny.

Nový nástroj služby Gmail umí překládat zprávy do češtiny

 

Nový nástroj je k dispozici běžným domácím uživatelům i firemním zákazníkům, kteří si platí za využívání rozšířených služeb Gmail. Možnost přeložit si email do mateřského jazyka má usnadnit běžnou komunikaci  mezi lidmi z různých zemí. Firemním zákazníkům Gmail a jeho Apps má pomoci také ve vnitřní komunikaci, jelikož mnoho nadnárodních společností provozuje své pobočky po celém světě a ne všichni zaměstnanci dokonale ovládají některý ze světových jazyků.

Google uznává, že jeho překládací nástroj není dokonalý, přesto je ale přesvědčen o praktické využitelnosti jeho funkcí. I když se příjemci zprávy nemusí zobrazit přesný překlad e-mailu, z výstupu překladače určitě pochopí smysl zprávy a bude na ni schopen reagovat. Uživatelé navíc mají možnost přepínat mezi originálem zprávy a její přeloženou verzí. Pokud chcete službu začít využívat nebo alespoň zkusit, můžete ji snadno aktivovat v Gmail Laboratoři na vašem emailovém účtu. 

 

 


Komentáře