Garmin-Asus nüvifone představil telefony s GPS navigací

Novinky | 04.11.09

Garmin-Asus, společná značka společností Garmin a ASUSTeK, představuje nové modely mobilních navigačních telefonů - nüvifone M20 a nüvifone G60.

Garmin-Asus nüvifone představil telefony s navigací


Oba telefony spojují navigaci a funkce smartphonů - nabízejí dotykový displej, mobilní internet a osobní navigaci. Díky jednoduchému uživatelskému prostředí mohou uživatelé procházet nabídkami pohybem prstu po displeji, bez nutnosti používat stylus. Díky vestavěným senzorům dokáže displej automaticky přizpůsobit obraz podle aktuální polohy telefonu.Telefony nüvifone G60 a M20 obsahují mapové podklady 29 evropských zemí s možností jejich rozšíření. Jelikož jsou mapy obsaženy přímo v telefonu, uživatelé mají k dispozici plnohodnotnou navigaci včetně hlasových instrukcí a milionů různých destinací, aniž by museli využívat datového připojení operátora. Telefony nüvifone G60 a M20 využívají GPS přijímač s funkcí hotfix a navíc také A-GPS (assisted GPS).

Stejně jako navigace řady nüvi od společnosti Garmin, také telefony řady nüvifone nabízejí miliony předem nastavených bodů zájmu (POI), včetně hotelů, restaurací a adres ulic. K bodům zájmu se lze  dostat i díky hlasovým pokynům, které vás k nim dovedou. Pokud při své cestě minete odbočku, nüvifone G60 i M20 automaticky přepočítá trasu. Oba telefony nabízejí také funkci „Kde se nacházím?“. S touto funkcí budou uživatelé znát svou přesnou polohu včetně zeměpisné šířky a délky, nejbližších adres, křižovatek, nemocnic, policejních služeben nebo čerpacích stanic.

Oba modely mají v balení držák, díky němuž lze telefon snadno přichytit na přední sklo automobilu. Držák zároveň umožňuje dobíjení za provozu. Kdykoli zařízení sundáte z držáku, automaticky zaznamená aktuální pozici. Své auto tak naleznete i v neznámém prostředí nebo na přeplněném parkovišti.Modely nüvifone G60 a M20 obsahují funkce chytrých telefonů, např. datové připojení 3G, e-mail, Wi-Fi, Bluetooth. Nüvifone G60 i M20 disponují webovým prohlížečem s podporou HTML, s nímž mohou uživatelé přibližovat webové stránky pohybem prstu. Tyto stránky lze navíc podle potřeby zobrazit na výšku i na šířku.

Telefony nüvifone G60 a M20 mají ve výbavě také vestavěný fotoaparát s automatickým ostřením. Fotoaparát přiřazuje snímkům souřadnice s zeměpisnou šířkou a délkou místa, odkud byly pořízeny. Uživatel tedy může později najít místo pořízení fotografie nebo třeba snímky se souřadnicemi poslat ostatním. S telefonem z řady nüvifone má uživatel také přístup k milionům snímků, které již souřadnice obsahují. Tyto snímky jsou k dispozici na stránce pro sdílení obrázků. Lze v nich vyhledávat a řadit je podle vzdálenosti od aktuální pozice.


Komentáře