Galaxy Tab 3 poběží na procesoru od Intelu

Novinky |

Navzdory tomu, že si Samsung vyrábí vlastní procesory, se korejská společnost údajně rozhodla, že nejnovější verzi jejího tabletu Galaxy Tab 3 bude pohánět procesor od Intelu.

Galaxy Tab 3 poběží na procesoru od InteluPro Intel, který se u mobilních zařízení zatím příliš neprosadil, je to jistě dobrá zpráva. Největší konkurent Intelu, ARM Holdings, má své procesory v téměř všech dostupných smartphonech a tabletech včetně posledního Galaxy Tab. Mikroprocesory od Intelu naproti tomu pohánějí pouze 12 chytrých telefonů a 15 tabletů, z nichž ani jeden není příliš populární. Podle zdroje agentury Reuters bude nový Galaxy Tab 3 pohánět procesor Atom Z2580, jenž je součástí nedávno představené řady Clover Trail+. Zařízení poběží na Androidu 4.2.2 a bude opatřené displejem s rozlišením 1280 x 800 pixelů.


Podle expertů je volba Samsungu velmi překvapivá. Analytik Nathan Brookwood ze společnosti Insight 64 si myslí, že toto rozhodnutí má s největší pravděpodobností co dočinění se softwarovou kompatibilitou. "Jde o první verzi Atomu, která může naráz podporovat Android a Windows 8. Samsung by tedy mohl představit dvě verze Galaxy Tab 3, jednu s Androidem a druhou s Windows 8, aniž by musel měnit hardware," řekl Brookwood. Samsung v současné době používá procesory od Intelu u svých desktopů a laptopů.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: (c) malexeum - Fotolia.com

Komentáře