Fujitsu zvažuje prodej počítačové divize Lenovu

Novinky |

Japonská společnost Fujitsu podle nových informací zvažuje, že se nadobro zbaví svého byznysu s výrobou počítačů. Potenciální zájem by mělo konkurenční Lenovo.

Fujitsu zvažuje prodej počítačové divize LenovuFujitsu svou počítačovou divizi v rámci restrukturalizace oddělilo do samostatné firmy v únoru tohoto roku. Podobné oddělení byznysu do samostatné entity většinou bývá předobrazem prodeje celé divize. Nyní japonská média informovala, že Fujitsu jedná o prodeji počítačové divize s Lenovem. Jak uvedl mluvčí Fujitsu v oficiálním prohlášení, „k dohodě zatím nedošlo a společnost zvažuje všechny dostupné varianty.“


Japonské společnosti, které dříve trhu s osobními počítači kralovaly, se z něj v poslední dekádě stahují. Sharp přestal vyrábět počítače v roce 2010, aby se mohl účinněji zaměřovat na výrobu tabletů. O rok později pak společnost NEC prodala svou počítačovou divizi Lenovu. Sony prodalo divizi zabývající se výrobou počítačů Vaio investiční společnosti. Naopak Lenovo se do byznysu s počítači pustilo v roce 2005, kdy odkoupilo počítačovou divizi od IBM.

           

Zdroj: IDG News Service

 Úvodní foto: pcworld.com

Komentáře