Fujitsu uvádí nový mikroserver pro malé firmy

Novinky | 14.12.10

Řešení PRIMERGY MX130 S1 podle Fujitsu představuje levnou možnost, jak využívat centrální server i v malých firmách.

Společnost Fujitsu představila nový základní model mikroserveru PRIMERGY MX130 S1, který si klade za cíl přinést technologii centrálního serveru za cenu dostupnou i pro nejmenší firmy. Server PRIMERGY MX130 S1 podle Fujitsu pracuje s  platformou AMD pro souborové, webové a tiskové služby. Odpovídá potřebám začínajících a velmi malých firem, které chtějí konsolidovat své kritické elektronické zdroje a dosáhnout vyšší efektivity i flexibility při sdílení dat. PRIMERGY MX130 S1 představuje ekonomicky výhodnou alternativu pro sdílení cenných firemních dat vůči méně spolehlivým P2P sítím, snadno odcizitelným USB diskům či tradičním e-mailům.

Fujitsu dále uvádí, že svým tichým provozem navíc PRIMERGY MX130 S1 eliminuje i faktor, který v menších firmách často vyvolává nechuť k pořízení serveru – provozní hluk. Model MX130 S1 totiž při nečinnosti produkuje 19 dB hluku a díky malému provedení jej lze umístit i do velmi omezených prostor, stejně jako na stůl nebo pod něj. Jakožto plně vybavený server se PRIMERGY MX130 S1 dodává s volitelným operačním systémem Microsoft Windows Server 2008 R2 Foundation a může být osazen až 16 GB profesionální paměti ECC (s opravou chyb), takže si poradí s provozem sdílených aplikací běžného kancelářského serveru. Podle aktuálních potřeb firmy lze rozšiřovat paměťovou kapacitu, velikost pevných disků, nebo přidávat doplňkové karty a zálohovací řešení.

Nový mikroserver Fujitsu PRIMERGY MX130 S1 je v celém regionu EMEA&I dostupný již od 1. prosince 2010. Přístroj rovněž nabízí – stejně jako všechny servery Fujitsu PRIMERGY – tříletou záruku s možností registrace doživotní záruky na webu www.zatorucim.cz. Další informace o mikroserveru Fujitsu PRIMERGY MX130 S1 lze najít na webu cz.fujitsu.com/products/standard_servers/micro_server/primergy_mx130s1.html.


Komentáře