Freecom přináší digitální úložiště na český trh

Novinky |

Výrobce Freecom oznámil dostupnost svých digitálních úložišť pro český trh. Jaké kousky najdete nově v českých obchodech?

Freecom přináší digitální úložiště na český trhGalerie


Výrobce Freecom, který je součástí skupiny Mitsubishi Chemical Holdings Group, oznámil, že jeho řada digitálních úložných řešení je nyní k dostání i na českém trhu. Společnost navrhuje, vyrábí a prodává stolní i přenosné pevné disky, síťová úložiště NAS, flash disky, služby, DVD vypalovačky, profesionální RDX a pásková úložiště.

Freecom již své přenosné pevné disky, stolní disky, síťová úložiště i flash disky českým zákazníkům nabízí, avšak během několika následujících měsíců uvede na tuzemský trh kompletní sortiment svých produktů a služeb. Ty budou dodávány do maloobchodních řetězců, dealerům a e-shopům.

Freecom při vývoji svých produktů často spolupracuje s externími technologickými partnery a designery. Například produkt Mobile Drive Sq byl navržen ve spolupráci s uznávaným průmyslovým designerem Armanem Emamim, zatímco disky Mobile Drive XXS a Hard Drive XS 3.0 byly vyvinuty belgickým designerem Sylvainem Willenzem. Mobile Drive XXS se stal globálně nejmenším přenosným diskem a Hard Drive XS 3.0 zase prvním diskem na trhu s rozhraním USB 3.0, které umožňuje dosáhnout přenosové rychlosti až 130 MB/s.

Freecom navrhuje také pevné disky pro Mac produkty (Mobile Drive Mg), které jsou aktuálně v prodeji prostřednictvím Apple Stores a Apple Premium Resellers napříč celou Evropou, tedy i v České republice. Mobile Drive Mg se vyznačuje elegantním designem a lehkou hořčíkovou schránkou. Zároveň skvěle ladí se stylem Apple MacBook, přičemž jde o jeden z nejtenčích disků svého druhu. Většina produktů Freecom obsahuje software Green Button, který umožňuje úsporu energie ve chvíli, kdy zařízení není využíváno.


Komentáře