Foxconn prodal Googlu další patenty

Novinky |

Google koupil od tchajwanské společnosti Foxconn portfolio patentů, které se týkají technologií využitých u brýlí Google Glass.

Foxconn prodal Googlu další patentyTchajwanský výrobce spotřební elektroniky americké společnosti prodal především patenty na technologie, které slouží ke generování virtuálních obrazů. Podrobnosti o finančním vyrovnání nebyly zveřejněny. Není to poprvé, co se objevily informace o spolupráci Googlu a Foxconnu na projektu Google Glass. Americký gigant již dříve zadal Foxconnu zakázku na výrobu prvních prototypů svých high-tech brýlí v jedné z jeho továren v USA.


Díky výrobě Glass v Kalifornii mohl Google zblízka dohlížet na celý proces, což by jistě bylo nepoměrně složitější, pokud by se produkt vyráběl na druhé straně Země. Podle neoficiálních informací bude Foxconn Google Glass vyrábět i v budoucnu. I když v současné době jsou tyto high-tech brýle dostupné pouze pro omezené množství beta testerů, téměř všechny velké společnosti jako Facebook, Twitter či Tumblr pro ně již vydaly své aplikace a na trhu je dostupné i zajímavé příslušenství, které umí například ztrojnásobit výdrž baterie zařízení.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: google.plus.com

Komentáře