Fix it: Microsoft nyní řeší problémy za vás

Novinky | 08.02.09

Pokud máte nějaký problém při používání Windows, nemusíte již vždy nutně složitě hledat v nápovědě či na různých fórech. Stačí stisknout tlačítko „Fix it“ na webových stránkách Microsoftu a o nic více se nemusíte starat.

Služba Fix it je nové vylepšení internetové nápovědy Microsoftu. U některých návodů na vyřešení daného problému je nyní zobrazeno tlačítko Fix it, které po aktivaci spustí jednoduchý skript, jehož úkolem je odstranit problém bez jakéhokoli dalšího zásahu uživatele.

 

Protože jde o nový nástroj, lze ho použít zatím pouze u malého spektra problému. Většinou jde o věci jednoduššího rázu jako je obnovení ikony prohlížeče Internet Exploreru na ploše a podobně.

 

Momentálně dokáže Fix it pomoci při asi stovce situací, se kterými si uživatel neví rady. Microsoft ale pracuje na rozšíření jeho funkčnosti i pro další situace.

 

Softwarový gigant také do budoucna plánuje Fix it nejen na svém webu, ale i přímo v nástroji nápovědy a hlášení chyb systému Windows. Informace o problému by už jste tak nemuseli nikam posílat, ale rovnou je nechat opravit tlačítkem Fix it.

 


Komentáře