Firefox se bude aktualizovat na pozadí a bez vědomí uživatele

Novinky |

Mozilla pracuje na nové funkci, která umožní rychlejší instalaci aktualizací oblíbeného webového prohlížeče Firefox.

Firefox se bude aktualizovat na pozadí a bez vědomí uživatele
"Cílem mého projektu je minimalizovat množství času potřebného pro spuštění Firefoxu po jeho aktualizování," napsal na oficiální blog Ehsan Akhgari z Mozilly. V současné době se aktualizace Firefoxu stahují na pozadí, následně jsou umístěny do speciálního adresáře a aplikovány při dalším spuštění prohlížeče. Jakmile tak uživatel spustí prohlížeč a je nachystána nějaká aktualizace, musí čekat, až se nainstaluje - do té doby s Firefoxem nejde pracovat. Díky nové funkci, která je blíže popsána na MozillaWiki, se to změní.

Jakmile nově Firefox stáhne aktualizaci, spustí se aktualizační proces na pozadí. Při dalším spuštění Firefoxu tak uživatel ani nezaznamená, že používá aktualizovanou verzi. "Jednoduše jsme aplikování aktualizace přesunuli hned na dobu po jejím stažení. Aktualizace se bude instalovat na pozadí a uživatel bude s prohlížečem moci bez problémů pracovat, aniž by uživatel musel na něco čekat," uvedl Akhgari.

Aktualizace na pozadí jsou stále ve fázi testování a Mozilla si zatím není jista, ve které verzi Firefoxu se objeví. Vývojáři však budou rádi, když jim uživatelé s testováním nové funkce pomohou. Pokud o to máte zájem, stačí si stáhnout poslední testovací build Firefoxu.


Komentáře