Firefox OS na smartphonech končí

Novinky |

Americká společnost Mozilla oznámila, že ukončuje vývoj operačního systému Firefox OS pro chytré mobilní telefony. Není však vyloučeno, že se systém objeví na jiných zařízeních.

Firefox OS na smartphonech končíJak uvedl Ari Jaaksi z Mozilly, vývojáři budou i nadále s operačním systémem experimentovat na jiných zařízeních „a vždy půjde o čistokrevné open-source projekty“. Podle Jaaksiho se Firefox OS ukázal jako velmi flexibilní operační systém, který bez problémů běžel na všem od low-endových smartphonů po HDTV. Jeho problém (a důvod, proč na smartphonech končí) však byl v tom, že po stránce uživatelské přívětivosti nepatřil mezi ty nejlepší.


Mozilla představila Firefox OS spolu se svým plánem vstoupit na trh s levnými telefony v únoru roku 2013. Podporu novému operačnímu systému tehdy přislíbila dvacítka operátorů, avšak projekt nakonec neuspěl. Jak dodává portál The Verge, neúspěch Firefox OS byl dán jednak úspěchem Androidu v segmentu low-endových telefonů, tak i nerealistickými představami Mozilly, která chtěla v Indii a Indonésii prodávat smartphone s Firefox OS za 25 dolarů.

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: PCWorld.com

Komentáře