Firefox Nightly může využít GPU pro vykreslování webů

Novinky |

Všimli jste si někdy toho, že váš webový prohlížeč vynechává snímky? I když máte výkonný CPU, možná čas od času zjišťujete, že při rolování webové stránky s pohybujícím se pozadím se na hladkých 60 fps zkrátka nedostanete.

Firefox Nightly může využít GPU pro vykreslování webůJeště horší je to v rozlišení 4K, a to nemluvíme ani o cíli Mozilly v podobě duálního integraci 4K 90 fps displejů pro WebVR projekty. Je tomu tak kvůli neefektivní metodě, kterou současné webové prohlížeče používají k vykreslování webových stránek.

V beta verzi Firefox Nightly od vývojáře Jeffa Muizelaara bylo nedávno nabídnuto řešení Mozilly, nazvané WebRender. To je automaticky aktivováno u desktopových zařízení s Windows 10 a GPU od Nvidie, a na ostatním hardwaru ho můžete aktivovat v nastaveních, ačkoliv pro Android k dispozici zatím není.

WebRender je součástí dlouhodobého plánu Mozilly „překopat“ Firefox tak, aby byl připraven na budoucnost, a „bez výraznějších problémů“ už je mnoho měsíců testován. Stejně jako u většiny funkcí Nightly je i v tomto případě očekávána plná integrace do standardního Firefoxu. Někteří uživatelé Firefox Nightly již hlásí znatelný nárůst výkonu, ačkoliv jiní mají trochu strach, zda jim prohlížeč otevřený na pozadí nezpomalí výkon aktuálně zapnuté hry.

Zdroj: Techspot.comÚvodní foto: PCWorld.com

Komentáře