Firefox 3.5 se blíží

Novinky | 18.05.09

Mozilla možná nakonec stihne dodržet svůj původní plán uvolnění finální verze Firefox 3.5 do poloviny roku. Release Candidate se očekává na začátku června.

Mozilla hlásí, že uvolní Firefox do konce června

 

Mozilla oznámila, že plánuje vypustit Firefox 3.5 ve fázi Release Candidate již na začátku června. Pokud by byla tato verze uživateli přijata kladně a uznána za vhodnou, Mozilla by stihla uvolnit finální verzi prohlížeče Firefox 3.5 dle původního plánu do konce prvního pololetí 2009, a to i přes dvě zdržení během vývoje beta verzí browseru. Mike Beltzner, ředitel vývoje Firefoxu, byl ve svém blogovém příspěvku o Firefoxu 3.5 velmi optimistický a prohlásil, že již v úterý bude dokončen kód pro verzi RC, která bude následně testována vývojáři Mozilly.

 

Před třemi týdny Mozilla uvolnila čtvrtou a poslední beta verzi prohlížeče Firefox 3.5 - i v té době si firma stála pevně za svým plánem dokončit finální verzi programu do konce června. Při loňském vývoji Firefoxu 3.0 vypustila Mozilla dvě Release Candidate verze. Druhá z nich byla vydána 4. června a již po dvou týdnech následovalo oficiální uvolnění finální verze. Pokud by byl nyní zachován stejný časový odstup, Mozilla by opravdu mohla dodržet svůj původní plán a uvolnit finální verzi očekávaného browseru Firefox 3.5 do konce letošního června.

 


Komentáře