Firefox 3.5 je nejoblíbenějším webovým prohlížečem na světě

Novinky | 23.12.09

Poslední verze prohlížeče Firefox si získala více uživatelů než Internet Explorer 7.

Firefox 3.5 poráží Internet Explorer 7

Mozilla může slavit svůj první triumf: vyvinula momentálně nejpoužívanější internetový prohlížeč na světě, Firefox ve verzi 3.5. Nejnovější verze browseru minulý týden dosáhla tržního podílu 21,4 procenta, zatímco Internet Explorer 7 znovu ztratil a propadl se se svým 21,2procentním podílem na druhou pozici světové trhu s webovými prohlížeči. Trojici nejoblíbenějších browserů uzavírá Internet Explorer 8 s 20,3 procenty.

Vládcem trhu je samozřejmě i nadále Internet Explorer, jehož verze dohromady používá na 55 procent uživatelů, zatímco u verzí Firefoxu je to kumulativně 32 procent. Do hry se však tento rok nově dostal také Google Chrome, jenž nyní používá pět a půl procenta uživatelů, což znamená, že se mu již podařilo přeskočit konkurenční Safari.

Internet Explorer za tento rok ztratil hrozivých 12 procent celého trhu. Tento rychlý pád prohlížeče Microsoftu nezachránilo ani uvolnění jeho nové osmé verze, které sice přibývá uživatelů, ale velmi pomalu. Naopak Mozilla zvýšila počet svých uživatelů od začátku roku o 25 procent.

Použitá čísla vycházejí ze statistik společnosti StatCounter.


Komentáře