FBI varuje americké firmy před rozsáhlým kybernetickým útokem

Novinky |

Agentura FBI asi týden po útoku na počítačové sítě Sony Picture Entertainment varuje americké firmy před dalšími možnými kybernetickými útoky, které by pro ně mohly být naprosto zničující.

FBI varuje americké firmy před rozsáhlým kybernetickým útokemPodle agentury Reuters FBI vydala varování, podle kterého hackeři budou útočit pomocí extrémně nebezpečného červa, jenž "přepíše na pevných discích všechna data" a znemožní následné načtení systémů. "Obnovit tato přepsaná data je pomocí standardních forensních metod velmi složité a finančně náročné, pokud ne přímo nemožné," stojí ve varování FBI. Ve zprávě je následně uveden postup, kterého by se firmy měly při zjištění červa ve svých systémech držet a prosba, aby v takovém případě kontaktovaly FBI.


Podle FBI byl červ využit při nedávném útoku na společnost Sony, který je popisován jako zatím nejdestruktivnější kybernetický útok na americké půdě. Podobné útoky byly provedeny v Asii a na Středním Východě, avšak nikdy v USA. FBI neprozradila, kolik společností může být v druhé vlně útoku zasaženo. Při útoku na Sony hackeři mimo jiné ukradli několik doposud nevydaných filmů v DVD kvalitě, které se následně objevily na pirátských stránkách.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © agsandrew - Fotolia.com

Komentáře