FBI: Anonymous měli přístup k americkým vládním systémům

Novinky |

Členové skupiny Anonymous měli podle nových informací v posledním roce přístup do celé řady systémů amerických vládních agentur.

FBI: Anonymous měli přístup k americkým vládním systémůmÚtočníci nejprve pro přístup do systémů v lednu 2012 využili díru v Adobe ColdFusion a nechali si zadní vrátka, aby se mohli vracet, přičemž systémy kontrolovali minimálně do října tohoto roku. Vyplývá to z dokumentů FBI, ke kterým se dostala agentura Reuters. Interní zpráva s těmito dokumenty byla rozeslána minulý čtvrtek a popisovala útoky Anonymous jako rozšířený problém, který je třeba řešit, přičemž jsou v dokumentu popsány kroky, jež by měli systémoví administrátoři podniknout, aby zjistili, zda je jejich systém zkompromitován.


Útoky údajně probíhají stále, mluvčí FBI to však odmítl komentovat. Mezi postiženými agenturami jsou ministerstvo energetiky, ministerstvo zdravotnictví nebo americká armáda. Z interní zprávy vyplývá, že byly ukradeny osobní informace minimálně 104 000 zaměstnanců Ministerstva energetiky a téměř 2 000 údajů o jejich bankovních účtech. Firma Adobe k celé věci uvedla, že ji FBI nekontaktovalo.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © pressmaster - Fotolia.com

Komentáře