Dejte si pozor na rostoucí hrozbu falešných antivirů

Novinky | 14.02.10

Na internetu se objevují falešné antiviry, které se uživatele snaží zmást všemi možnými způsoby. Ve svých počítačích je mají desítky milionů uživatelů z celého světa.

Pozor na falešné antivirové programy

Podle společnosti Symantec tvůrci falešných antivirů, které váš počítač nebezpečných virů nezbaví, nýbrž vám jimi systém infikují, dovedli své dílo téměř k dokonalosti. Falešný antivir Live PC Care totiž obsahuje live online podporu, čímž si snaží získat důvěru nic netušících uživatelů. Podle Symantecu není podpora pouhý automatický skript, ale uživateli "radí" skutečný člověk. Podpora prý však k ničemu není a člověk na druhém konci se uživatele pouze snaží přesvědčit, aby si koupil dražší verzi "antiviru".

Symantec upozorňuje i na další případ, kdy společnost s názvem Inoovative Marketing provozovala telefonní linku, která měla sloužit k podpoře jejich bezpečnostních produktů včetně programu WinFixer, který vašemu systému spíše uškodil, než pomohl. Falešné antiviry se do počítačů uživatelů většinou dostanou díky pop-up oknům, které vyskakují na některých webových stránkách a tvrdí uživateli, že jeho systém není zabezpečen a nabízejí mu rovnou ke stažení falešný bezpečnostní produkt. Podle Symantecu mají nebezpečný antivir na svých počítačích nainstalovány desítky milionů uživatelů po celém světě.

Zdroj: ComputerWorld


Komentáře