Facebook zvažuje zpoplatnění statusů

Novinky |

Bojíte se, že váš status na Facebooku není dost viditelný a málokdo si jej všimne? Facebook vám možná brzy umožní si za jeho zvýraznění připlatit.

Facebook zvažuje zpoplatnění statusů
Společnost podle nových informací testuje funkci, která uživatelům umožní status za určitý poplatek "zvýraznit" a ujistit se tak, že jej všichni "přátelé" řádně zhlédnou. „Na Facebooku testujeme nové funkce neustále. V rámci tohoto testu se zaměřujeme na zjištění možností, které by uživatelé mohli mít při sdílení informací se svými přáteli,“ uvedl mluvčí Facebooku. Otázkou zůstává, jak by nový systém placených statusů fungoval v rámci současného systému, kdy se uživateli zobrazují především statusy nejbližších přátel. Kritici se bojí toho, že by se lidem na Facebooku najednou začaly objevovat statusy od lidí, které je vůbec nezajímají.

Nová funkce funguje následovně: vedle tlačítka "Líbí se mi" a "Přidat komentář" se objeví nové tlačítko, které umožní zvýraznění statusu. Pokud na něj uživatel klikne, zobrazí se mu nové okno žádající o platbu - ta musí být provedena pomocí PayPalu. Během testování se ceny za zvýraznění liší, maximum jsou 2 dolary. Facebook tak zatím není rozhodnut, kolik nová funkce bude stát. Zvýrazněný status bude umístěn v news feedu výše, zůstane déle viditelný a zobrazí se více přátelům.Úvodní foto: © ra2 studio - Fotolia.com

Komentáře