Facebook zaplatí 10letému chlapci 10 000 dolarů za nalezení chyby v Instagramu

Novinky |

Skutečnost, že na Instagramu si můžete vytvořit účet až od 13 let, nezastavila 10letého chlapce z Finska, aby v kódu této sociální sítě nalezl chybu.

Facebook zaplatí 10letému chlapci 10 000 dolarů za nalezení chyby v InstagramuJistý Jani (jeho rodiče si nepřáli zveřejnit příjmení) z Helsinek zjistil, že úpravou kódu je schopen smazat z Instagramu jakýkoli komentář. Jak uvedl Facebook pro Forbes, Jani si tuto skutečnost ověřil smazáním komentáře umístěného na oficiálním účtu Facebooku. Podle představitelů amerického gigantu byl problém v tom, že rozhraní aplikace špatně kontrolovalo, zdali je osoba mazající příspěvek shodná s tou, která jej na síť umístila.

Facebook se proto rozhodl Janiho odměnit deseti tisíci dolary. Což je dost, vezmeme-li v úvahu, že průměrná odměna vyplacená Facebookem v rámci jeho bounty programu v minulém roce činila pouze 1 780 dolarů. Jani, který se naučil pracovat s kódem sledováním videí na YouTube, je tak nejmladší osobou, která kdy byla v rámci programu oceněna. Prvenství doposud držel 13letý chlapec, který objevil softwarovou chybu v roce 2013.

 

Zdroj: IDG News Service             Úvodní foto: (c) Melpomene - Fotolia.com

Komentáře