Facebook začne zprostředkovávat internet v odlehlých částech světa do pěti let

Novinky |

Facebook a Google pokračují v testování svých projektů, které mají zpřístupnit internet i uživatelům v odlehlých částech světa. Podle Yaela Maguira z Facebooku však vývojáři stojí ještě před řadou problémů, které musí vyřešit.

Facebook začne zprostředkovávat internet v odlehlých částech světa do pěti letMaguire je šéfem nové Connectivity Lab ve Facebooku, kde bude probíhat vývoj solárních technologií a baterií. Jakmile budou vyřešeny technologické problémy, bude se Facebook navíc muset poprat s řadou omezení vlád jednotlivých zemí a obstarat si potřebná povolení. Jak vysvětlil Maguire, drony na solární pohon budou muset létat ve velkých výškách nad regulovaným vzdušným prostorem, kde se pohybují dopravní letadla, tedy ve výšce 18 - 27 kilometrů nad zemským povrchem. A bude zajímavé, jak se k tomu jednotlivé země postaví, jelikož prostor nad 18 km není zatím nijak regulován.


Největším problémem pro Facebook a Google bude podle všeho to, že podle současných nařízení musí každý dron ovládat jeden člověk, což bude pro masové rozšíření dronů jistě problémem. I přes uvedené těžkosti bude Connectivity Lab připravena testovat své drony již v příštím roce v blíže nespecifikované lokaci. Finální verze dronů, která půjde do ostrého provozu, pak bude podle Maguireho dostupná v následujících dvou až pěti letech.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: PCWorld.com

Komentáře