Facebook vydá nové aplikace

Novinky |

Facebook má letos podle nových informací v návaznosti na neúspěch projektu Facebook Home v plánu vydat několik odlišných aplikací.

Facebook vydá nové aplikaceI když společnost stále pravidelně aktualizuje Facebook Messenger pro mobilní platformy iOS i Android, chce nabídnout i další aplikace s různými jinými službami. Mark Zuckerberg podle portálu SlashGear údajně prohlásil, že společnost vydá již v tomto roce samostatné aplikace ala Messenger (určený primárně pro posílání zpráv), Instagram (obrázky) nebo Fliboard (čtečka zpráv). Facebook se údajně zabývá také myšlenkou na vytvoření samostatných aplikací určených pro vyhledávání obsahu na internetu nebo aplikaci kalendáře. Ty by však měly být vydány až později.


Aplikacím Instagram a Messenger se daří velmi dobře a experti vidí aplikaci sdružující zpravodajství pro největší sociální síť světa s miliardou uživatelů jako další velkou příležitost. I když oficiálně společnost zatím nic neoznámila, Mark Zuckerberg má mít příští měsíc úvodní proslov na Světovém mobilním kongresu v Barceloně.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © cienpiesnf - Fotolia.com

Komentáře