Facebook v Německu nesmí uživatele nutit k používání reálných jmen

Novinky |

Německý úřad na ochranu osobních dat vydal minulý týden rozhodnutí, podle něhož nemůže americká společnost Facebook nikoho nutit, aby na její sociální síti používal své reálné jméno a příjmení.

Facebook v Německu nesmí uživatele nutit k používání reálných jmenPodle německého úřadu není možné, aby Facebook sám od sebe měnil pseudonymy, pod kterými lidé na sociální síti vystupují, za jejich reálná jména. Kromě toho americký gigant ani nesmí uživatele o provedení této změny žádat či je kvůli vystupování pod falešným jménem blokovat. Úřad takto rozhodl v případě ženy, která si stěžovala, že po ní Facebook vyžadoval kopii jejího občanského průkazu a když jej nedodala, její účet zablokoval.


Žena se hájila tím, že své reálné jméno nechtěla používat proto, aby ji nekontaktoval nikdo v souvislosti s jejím podnikáním, což je dle úřadu pochopitelné. Facebook s rozhodnutím německého úřadu samozřejmě nesouhlasí, přičemž jeho mluvčí uvedl, že „používání pravých jmen chrání celou komunitu před možnými podvody.“ Kromě toho mluvčí amerického gigantu uvedl, že rozhodovat v této otázce je příslušný pouze irský regulátor, jelikož sídlo americké korporace se nachází v Irsku. S tím však  zmíněný německý úřad nesouhlasí.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © James Steidl - Fotolia.com

Komentáře