Facebook uvolnil aplikaci pro většinu mobilních telefonů

Novinky | 14.07.11

Facebook tento týden oznámil, že vydává svou novou aplikaci, která poběží na většině dnešních telefonů.

Aplikaci s názvem Facebook for Every Phone (Facebook pro každý telefon) využijí uživatelé, kteří nevlastní chytrý mobilní telefon. Podle společnosti nová aplikace podporuje více než 2 500 telefonů s Javou a nabídne běžné funkce jako zobrazování fotografií, nejnovějších statusů a psaní zpráv. Facebook for Every Phone navíc umožňuje rovněž nahrávání fotografií na sociální síť a objevování nových přátel podle seznamu kontaktů z telefonu.

Podle Facebooku byla aplikace navržena tak, aby vyžadovala menší tok dat než jiné aplikace nebo mobilní stránky postavené na Javě. Facebook se navíc spojil s několika celosvětovými operátory, kteří mají nový program propagovat tím, že uživatelům po dobu dalších tří měsíců poskytnou jeho využívání zcela zdarma nezávisle na počtu přenesených dat.

I když jsou smartphony po celém světě stále populárnější, velká většina uživatelů i ve vyspělých zemích světa stále používá běžnější telefony (například v USA to je 62 % uživatelů). To by se však mělo v nejbližších letech změnit. Na to, jak aplikace Facebook for Every phone funguje, se můžete podívat v tomto videu.


Komentáře