Facebook umožní za poplatek odesílat zprávy neznámým uživatelům

Novinky |

Facebook testuje novou funkci, která některým jeho uživatelům umožňuje za peníze odesílat zprávy lidem, které nemají na seznamu přátel.

Facebook umožní za poplatek odesílat zprávy neznámým uživatelům
Facebook představil svou zatím poslední snahu o to, jak vydělat na své sociální síti další peníze. Představitelé společnosti na oficiálním blogu uvedli, že vybraní uživatelé nyní mají možnost odesílat zprávy do inboxů jiných uživatelů, které nemají na seznamu přátel. Až doposud Facebook rozeznával zprávy od přátel od spamu díky speciálnímu algoritmu, jenž posuzoval relevanci dané zprávy. Zprávy označené jako méně relevantní se namísto do inboxu uložily do adresáře Ostatní, kam se většina uživatelů nedívá.

Lidé, kteří chtějí odeslat zprávu "neznámému" uživateli, za ni zaplatí jeden dolar. Může jít o zajímavou investici, pokud se chcete spojit s někým, ke komu byste jinak neměli přístup, zároveň je však třeba si uvědomit, že při odesílání většího množství zpráv může částka značně narůst. A není také vyloučeno, že Facebook v budoucnu nezdraží. Jak podotýkají analytici, Facebook má velké množství uživatelů, avšak velmi málo jejich platebních karet. Jinými slovy, z miliardy uživatelů jich za nějakou službu (lépe propagované fotografie, statusy nebo dárky) platí jen opravdový zlomek. Otázkou však zůstává, kolik uživatelů možnost zaslat někomu neznámému zprávu za v přepočtu dvacet korun využije.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © AA+W - Fotolia.com

Komentáře