Facebook testuje diskuzní místnosti

Novinky |

Facebook podle nových informací testuje novou funkci chatovací místnosti, která by přátelům na této sociální síti umožnila hromadně diskutovat o věcech, které je zajímají.

Facebook testuje diskuzní místnosti
Jakýkoli uživatel Facebooku bude moci zahájit chatovací místnost kliknutím na tlačítko "Hostovat chat" nahoře na hlavní straně sociální sítě. Libovolní přátelé se následně budou moci do diskuze připojit. Vlákno z chatovací místnosti bude k vidění ve výpisu nejnovějších příspěvků u přátel, přičemž tvůrce diskuze bude moci omezit, kdo se k ní může přidat (nejspíše pomocí hesla).

V současné době jsou funkce chatovací místnosti údajně například s Google Hangouts velmi omezené, avšak vývojáři pracují na jejich rozšíření. Podle analytiků Facebook na nové funkci pracuje především proto, aby zvýšil počet uživatelů své aplikace Facebook Messenger určené pro více mobilních platforem, jelikož konkurence v podobě WhatsApp, Kik a Viberu přitvrzuje. CNET dodal, že zatím není jasné, zda a kdy se chatovací místnosti na Facebooku vůbec objeví. Samotná společnost informace zatím odmítla komentovat.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © NinaMalyna - Fotolia.com

Komentáře