Facebook spustí App Center, vlastní obchod s mobilními aplikacemi

Novinky |

Společnost Facebook ve středu oznámila, že spustí vlastní obchod s aplikacemi nesoucí název App Center. V nabídce naleznete webové i mobilní aplikace ať už zdarma či za poplatek.

Facebook spustí App Center, vlastní obchod s mobilními aplikacemi
Facebook se své centrum aplikací rozhodl otevřít po vzoru online obchodů vůdčích mobilních platforem, jako je iOS, Android, Windows Phone nebo Blackberry. Lidé na Facebooku přece jen tráví velké množství času a současné webové aplikace typu Farmville, Spotify nebo Pinterest slaví obrovské úspěchy.

App Center bude nicméně od tradičních obchodů s aplikacemi poněkud odlišný. Jeho hlavní náplní není prodej softwaru, nýbrž prosazení sociálních aplikací provázaných s loginy uživatelů a především propagace celé sítě Facebook jako takové.

Dle blogového příspěvku Facebooku má pro uživatele App Center představovat místo, kde budou moci objevovat kvalitní aplikace, prohlížet si recenze a hodnocení a samozřejmě také nakupovat. Co se týká mobilní verze, App Center bude uživatele odkazovat na aplikace, jež pro svůj běh vyžadují přihlašovací údaje na Facebook (ty však bude možné získat prostřednictvím Apple App Store nebo Google Play).

Nabídku aplikací bude doprovázet povinný detailní popis a recenze i hodnocení uživatelů. Zavedení hodnocení aplikací je jistě ze strany Facebooku krok správným směrem. Nežli nové aplikaci povolíte přístup k vašim osobním informacím, budete si moci prohlédnout recenze ostatních uživatelů a rozhodnout se, zda můžete programu důvěřovat. Facebook rovněž hodlá zviditelňovat ty aplikace, jež se budou těšit největší uživatelské popularitě. Naopak negativně hodnocené aplikace nebudou v seznamu zobrazeny vůbec.

hodnoceni

Z hlediska vývojářů bude App Center představovat další prostor, kde budou moci za předpokladu splnění vstupních podmínek nabízet své bezplatné či placené aplikace. Facebook ve svém příspěvku vývojáře nabádá k přípravě aplikací pro nový obchod a tvorbě stránek, jež budou sloužit pro popis a představení aplikací.

Dle tvrzení společnosti Facebook by měl být App Center spuštěn během několika týdnů.

 

Zdroj: PCWorld.com Developers.facebook.comÚvodní foto: © Scanrail - Fotolia.com

Komentáře