Facebook spouští videoreklamy

Novinky |

Je to již nějaký čas, co Facebook začal testovat své videoreklamy. Tento týden pak největší sociální síť světa oznámila, že tyto reklamy začala integrovat do profilů všech svých uživatelů, jichž je více než 1,2 miliardy.

Facebook spouští videoreklamy"Firmy nyní mají díky videům další způsob, jak se lidem na Facebooku představit a zaujmout je," uvedla produktová manažerka Susan Bucknerová na oficiálním blogu. Každá patnáctisekundová reklama se začne automaticky potichu přehrávat, jakmile se objeví mezi vybranými příspěvky a přestane se přehrávat, když uživatel začne rolovat na stránce dolů a reklama přestane být vidět. Pokud uživatel na reklamu klikne, rozbalí se do velikosti okna prohlížeče a začne se přehrávat spolu se zvukem.


Facebook zatím neuvedl, kolik bude reklama stát, avšak podle informací agentury Bloomberg by propagace známé značky při zacílení širokého spektra uživatelů v čase, kdy bývá na sociální síti přítomno nejvíce uživatelů, mohla stát až 2,5 milionu dolarů na den. Facebook by se měl starat o to, že reklamy nebudou "otravné ani nevhodné". Kvalitu videí má vyhodnocovat společnost Ace Metrix. Podle NBC by se nové video reklamy měly objevovat mezi vybranými příspěvky uživatelům na desktopu i mobilních zařízeních na konci dubna.

 

Zdroj: Techspot


Komentáře