Facebook spouští službu Facebook Connect pro iPhone

Novinky | 16.03.09

Facebook v sobotu na SXSW Interaktivní konferenci v Austinu (Texas) představil svou novou službu Facebook Connect pro iPhone, která umožní výrazně pohodlnější přístup do společenské sítě přes iPhone.

Facebook Connect pro iPhone spuštěn


Na specializovaném interaktivním festivalu vystoupil Dave Morin, jeden z manažerů Facebooku, a představil Facebook Connect pro iPhone. Služba nyní poskytuje uživatelům iPhone přístup ke stejným aplikacím společenské sítě jako skrze webové stránky - uživatelé se mohou zapojit plně zapojit do zdejších aplikací a sdílet svá data s přáteli na Facebooku.

 

Vůbec poprvé mohou mít vaše iPhone aplikace také vaši přátelé. Mohu si kdykoli vytáhnout svůj iPhone a hrát nejen se svými přáteli, kteří vlastní iPhone, ale klidně i se svou matkou sedící doma za počítačem.“ uvedl jako příklad výhod služby Facebook Connect Dave Morin.

 

Hraní her na Facebooku přes iPhone je tedy nyní možné i s lidmi s klasickým přístupem ke společenské síti přes počítač a webové stránky. Mimo her Facebook Connect zajišťuje uživatelům iPhonu například přístup k aplikacím Urbanspoon (zveřejňování obrázků a hodnocení restaurací) či Flixster Movies (sdílení hodnocení filmů).

 


Komentáře