Facebook spouští funkci Safety Check

Novinky |

Facebook spustil novou funkci, která má uživatelům pomoci spojit se se svými přáteli a rodinnými příslušníky během živelných pohrom.

Facebook spouští funkci Safety CheckFunkce s názvem Safety Check je dostupná globálně na zařízeních s Androidem, iOS, na klasických telefonech i na desktopech a sama se aktivuje při průběhu živelné katastrofy. Pokud se uživatel bude nacházet v oblasti, kde je nahlášena nějaká živelná katastrofa, Facebook se jej sám zeptá, zda je v bezpečí. Bude-li uživatel cítit, že je na bezpečném místě, vybere možnost "Jsem v bezpečí" a tento status se objeví jeho přátelům ve výpisu vybraných příspěvků.


V nabídce je samozřejmě také možnost "Nejsem v bezpečí". Facebook zjišťuje lokaci uživatele dle města, které má uvedené na svém profilu, poslední známé lokace uživatele dle GPS a města, z něhož používá internet. Pokud ani tak nebude lokace uživatele určena správně, je možné se označit na libovolném místě. Safety Check taktéž upozorní uživatele tehdy, pokud se jeho nejbližší přátelé budou nacházet v rizikových oblastech. Podobnou službu jako Safety Check nabízí i aplikace Google Person Finder

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: facebook


Související články
Komentáře