Facebook ruší e-mailovou službu @facebook.com

Novinky |

Facebook už brzy ukončí fungování své problémové e-mailové služby @facebook.com. Začal o tom již informovat své uživatele.

Facebook ruší e-mailovou službu @facebook.comUživatelům e-mailu od Facebooku již brzy začnou být příchozí maily přesměrovávány na jejich primární e-mailové adresy a těm, kteří primární adresu nemají, žádné e-maily přeposlány nebudou. Facebook svou e-mailovou službu původně představil na konci roku 2010 a největší sociální síť světa doufala, že díky ní bude moci konkurovat zaběhnutým poskytovatelům mailů jako AOL, Google, Microsoft nebo Yahoo. Facebook tehdy tvrdil, že tradiční služby jsou jednoduše příliš pomalé a problémové. Nyní mluvčí americké společnosti oznámil, že služba končí, jelikož si mnoho uživatelů nezískala.


Uživatelé podle Facebooku více ocení, když budou moci jednoduše zobrazovat všechny své zprávy na jednom místě - firma se tak raději zaměřuje na vývoj mobilních aplikací typu Messenger. Je nutné podotknout, že přeposílání zpráv na primární mail je nyní implicitně zapnuté. Přeposílání lze však samozřejmě v nastavení mailu vypnout.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © Alexander Lukin - Fotolia.com

Komentáře